Zeofirex


 

Kontakt do sprzedawcy:

kom: 883 327 580
e-mail: hodowla@agroenergetyk.pl

 

Jest adsorbentem mykotoksyn, metali ciężkich, wirusów, Pochłania amoniak oraz poprawia parametry tuczu. Z powodzeniem może być wykorzystywany do produkcji pasz treściwych, dodatków mineralnych i premiksów.

 

mykotoksyny

 

Najczęstszą formą negatywnego wpływu mykotoksyn na produkcję zwierzęcą jest: obniżenie odporności organizmu, co powoduje rozwój chorób (zwłaszcza zakaźnych), podkliniczne stany zapalne przewodu pokarmowego powodujące przejściowe zwiększone zużycie paszy na kg/przyrostu, rozluźnienie kału a nawet biegunki trudno poddające się terapii. Mykotoksyny w paszach wpływają ujemnie na wskaźniki rozrodu, co może objawiać się opóźnieniem rui, obumieraniem zarodków, powodują uszkodzenia nerek i wątroby, szczególnie u świń.

 

 

Zeofirex® jako aktywny jonit absorbujący usuwa z organizmu toksyczne związki na zasadzie wymiany jonów. Jego działanie ujawnia się głównie w przewodzie pokarmowym i polega na odłączeniu mykotoksyny od cząsteczki paszy i jej absorpcji, a następnie wydaleniu z kałem.

 

Ze względu na różnicę potencjałów i wielkość cząsteczek Zeofirex® nie wiąże witamin i minerałów!
Zeofirex® pochodzi z zakarpackich złóż zeolitowych. Zeolit jest naturalnym minerałem, który od dawna z powodzeniem jest stosowany w rolnictwie.

 

Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) NR 651/2013 dopuszcza jako dodatek 1g568 klinoptylolit (uwodniony glinokrzemian sodu i wapnia) pochodzenia osadowego ≥ 80 % i minerały gliny ≤ 20 % bez domieszki włókien i kwarcu. Zeofirex® spełnia te wymogi zalecany jest w dawce do 1 % mieszanki paszowej pełnoporcjowej.