Kontakt do sprzedawcy:
kom: 883 378 997
e-mail: gpr@agroenergetyk.pl
Właściwości:
- 28% wapnia (CaO) w postaci siarczanowej i węglanowej,
- 10% siarki (SO3) maksimum. Zróżnicowane pod względem rozpuszczalności formy składników występujących w nawozie sprzyjają systematycznemu uwalnianiu składników z granuli w całym okresie wegetacji roślin.
- 16% magnezu (MgO) w postaci siarczanowej i węglanowej
Zastosowanie
Nawóz przeznaczony jest do utrzymania w glebie odpowiedniej zawartości makroelementów takich jak wapń, magnez i siarka. Nadaje się pod wszystkie rośliny uprawne i na wszystkie gleby niezależnie od ich struktury. Może być stosowany samodzielnie lub jako składnik mieszanek nawozowych przygotowywanych pod konkretne potrzeby nawożonej rośliny.
- Wapń – zapewnia dobre ukorzenienie się roślin, korzystne warunki do pobierania innych składników pokarmowych, większą zdrowotność roślin uprawnych, węglanowa forma wapnia dodatkowo lokalnie odkwasza glebę.
- Magnez – zapewnia dużą zawartość białka w ziarnie i paszach, efektywne pobieranie i przetworzenie azotu w plon, dużą zawartość cukru w korzeniach (przy jednoczesnym spadku związków niepożądanych – melasotworów), dużą zawa rtość tłuszczu w nasionach roślin strączkowych i oleistych, wyższą zdrowotność uprawianych roślin oraz polepsza wartość wypiekową ziarna pszenic konsumpcyjnych.
- Siarka – reguluje wykorzystanie oraz zwiększa zawartość białka w paszach i żywności.
Zasady stosowania :
WAP MAG jest nawozem przedsiewnym. Należy zmieszać go z glebą głębokości 15 cm. Mieszanki z innymi nawozami najlepiej jest sporządzać bezpośrednio przed wysiewem.
Dawki (kg/ha) :
Stosowana dawka nawozu WAP MAG powinna mieścić się w granicach 130-480 kg/ha tj, 20-60 kg MgO/ha), przy czym ewentualnej jej korekty należy dokonać w zależności od zasobności gleby w wapń i magnez.
Przeznaczenie
Nawóz przeznaczony jest do nawożenia roślin o wysokim poziomie intensywności produkcji, przede wszystkim rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy. Nadaje się na wszystkie gleby niezależnie od struktury. Może być stosowany samodzielnie lub jak o składnik mieszanek nawozowych przygotowywanych pod konkretne potrzeby nawożonej rośliny.
Właściwości
WAP MAG zawiera :
– 28% wapnia (CaO) w postaci siarczanowej i węglanowej,
– 16% magnezu (MgO) w postaci siarczanowej i węglanowej,
– 10% siarki (SO3) maksimum
oraz dodatkowo mikroelementy:
– 0,1% boru (B),
– 0,1% miedzi (Cu),
– 0,012% molibdenu (Mo),
– 0,1% cynku (Zn),
Zróżnicowane pod względem rozpuszczalności formy makroskładników występujących w nawozie sprzyjają systematycznemu uwalnianiu składników z granuli w całym okresie wegetacji roślin.
- Wapń – zapewnia dobre ukorzenienie się roślin, korzystne warunki do pobierania innych składników pokarmowych, większą zdrowotność roślin uprawnych, węglanowa forma wapnia dodatkowo lokalnie odkwasza glebę.
- Magnez – zapewnia efektywne pobieranie i przetwarzanie azotu w plon, dużą zawartość cukru w korzeniach (przy jednoczesnym spadku związków niepożądanych (melasotworów), duża zawartość tłuszczu w nasionach roślin strączkowych i oleistych, wyższą zdrowotność uprawianych roślin.
- Siarka – reguluje wykorzystanie azotu oraz zwiększa zawartość białka w paszach i żywności.
- Bor – bierze udział w przemianach węglowodanowych i białkowych, syntezie chlorofilu i asymilacji CO2 oraz wykształceniu tkanek twórczych, wierzchołka wzrostu łodygi i korzeni.
- Cynk – bierze udział w przemianach energetycznych, syntezie witamin C,B,PP i chlorofilu, aktywuje regulatory wzrostu.
- Miedź – wpływa na rozwój i budowę anatomiczną wielu tkanek oraz rozwój brodawek korzeniowych roślin motylkowych, zwiększa odporność na choroby grzybowe.
- Molibden – bierze udział w przemianach azotu i fosforu, ułatwia przyswajanie żelaza, jest niezbędny w procesie wiązania azotu przez bakterie brodawkowe.
Zasady stosowania :
Wap Mag z mikroelementami jest nawozem przedsiewnym. Należy zmieszać go z glebą do głębokości 15 cm. Mieszanki z innymi nawozami najlepiej sporządzać bezpośrednio przed wysiewem.
Dawki (kg/ha) : Stosowana dawka nawozu w granicach 130-350 kg/ha (tj. 20-50 MgO/ha), przy czym ewentualnej jej korekty należy dokonać w zależności od zasobności gleby w wapń, magnez oraz mikroskładniki pokarmowe.