Tarnogran R


Kontakt do sprzedawcy:

kom: 883 378 997
e-mail: gpr@agroenergetyk.pl

 

TARNOGRAN R z borem pod rzepak

NPK (CaMgS) 3-9-19-(5-3-21) z B

  • Nawóz zalecany jest do nawożenia roślin wymagających obok podstawowych makroelementów dobrego zaopatrzenia w wapń, magnez i siarkę, takich jak rzepak, gorczyca biała, kapusta i rośliny strączkowe a także rośliny okopowe.
  • Nawóz można stosować na glebach o odczynie od obojętnego do kwaśnego.
  • Zalecane jest zmieszanie go z glebą na głębokości 10-15 cm.
  • Zawarta w nawozie startowa dawka azotu zapewnia prawidłowy początkowy wzrost rośliny. Zróżnicowana szybkość uwalniania się różnych form fosforu zawartych w nawozie pozwala na zaopatrzenie roślin w ten pierwiastek w ciągu całego okresu wegetacji roślin. Zawartość fosforu i potasu są dobrane w sposób umożliwiający stosowanie nawozu na glebach o różnej zasobności w oba składniki

WŁAŚCIWOŚCI

Wapń – stanowi ważny składnik szczególnie w przypadku roślin oleistych i strączkowych (jest niezbędny do wzrostu brodawek korzeniowych roślin strączkowych).

Magnez – występuje w łatwo dostępnej postaci siarczanu magnezu, poprawia zimotrwałość nawożonych roślin oraz polepsza dorodność i zawartość białka w ziarnie.

Siarka – zawarta w nawozie w postaci siarczanowej, występuje w ilości zapewniającej pełne pokrycie zapotrzebowania nawet najbardziej wymagających pod tym względem roślin, dodatkowo zwiększa zawartość i jakość białka w ziarnie, zwiększa odporność roślin na choroby grzybowe oraz zmniejsza podatność łanu na wylęganie.

Bor – bierze udział w procesach kwitnienia i zawiązywania nasion.

DAWKOWANIE

Uprawiane rośliny W zależności od zawartości fosforu
i potasu w glebie
Wysoka Średnia Niska
rzepak ozimy 200 450 700
rzepak jary 250 425 600
bobik, łubin biały, żółty, wąskolistny 200 450 700