Kontakt do sprzedawcy:

kom: 883 327 580
e-mail: hodowla@agroenergetyk.pl

Screen Shot 10-16-14 at 09.59 AM

 

Środek dezynfekcyjny do pomieszczeń inwentarskich stosowany w profilaktyce chorób zwierzęcych.

Stalosan F jest sypkim preparatem, który w zalecanej koncentracji zwalcza oraz zapobiega rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych takich jak bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty oraz insekty. Stalosan F utrzymuje prawidłowy klimat w budynkach inwentarskich. Dzięki zwartości fosforanów naturalnych zapewnia wychwycenie części uwalnianego do atmosfery amoniaku i siarkowodoru, co ogranicza stężenie tych gazów w pomieszczeniach dla zwierząt. Stalosan F jest przeznaczony do dezynfekcji wszelkich pomieszczeń inwentarskich, klatek, pomieszczeń czasowego przetrzymywania zwierząt oraz środków transportu. Ściółka, maty, ruszta…

 

StalosanF

Stosowanie

W pierwszym tygodniu stosowania preparatu należy trzykrotnie, równomiernie rozpylić 50 g/m² Stalosanu F w pomieszczeniach do których mają dostęp zwierzęta.

Następnie stosujemy Stalosan F jeden raz w tygodniu 50g/m2

W warunkach stresogennych, kiedy istnieje zwiększone ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, na przykład:

– wprowadzanie nowych zwierząt do hodowli,
– przed porodami,
– w sytuacji wystąpienia biegunki lub innych chorób zakaźnych,
– przy zmianach personelu,
– przy nagłych zmianach warunków otoczenia zwierząt (np. pęknięty przewód wodociągowy) 

 

Skład: Wodorofosforan i siarczan wapnia 30,00%, Superfosfat 47,70%, Glinokrzemiany 18,50%

Żelazo nieorganiczne 3,50%, Chloramina T 0,25%, Olejek zapachowy 0,05%

 

korzysci stalosan

 

Bydło: Zapobiega zapaleniu gruczołu mlecznego (mastitis), podwyższonej liczbie komórek somatycznych, zanokcicy i zapaleniu skóry szpary międzyracicowej, zmniejsza zachorowalność na mykoplazmozę cieląt. biegunce oraz nadmiernej koncentracji amoniaku w pomieszczeniach inwentarskich.

W hodowli bydła mlecznego należy rozpylić Stalosan F w miejscach, gdzie zwierzęta leżą, w szczególności pod wymionami oraz w miejscach zawilgoconych, wokół koryt, kanałów ściekowych, itp. Słoma dłużej pozostaje świeża, jeśli używa się Stalosanu F, obniża się jej zużycie o 10-15%. Ponadto, jeśli stosujemy Stalosan F przynajmniej raz w tygodniu, liczba much ulega znaczącemu obniżeniu. Można się także spodziewać poprawy żyzności gleby nawożonej obornikiem z gospodarstwa, w którym konsekwentnie korzysta się ze Stalosanu F.

Trzoda: Stalosan F skutecznie zwalcza mikroorganizmy wywołujące biegunkę, kokcydiozę i infekcje wirusowe. Przy stałym używaniu Stalosanu F zmniejszamy ilość plam mlecznych na wątrobach tuczników.

Drób: (kury, indyki, gęsi, kaczki): zapobiega chorobom mokrej ściółki, biegunkom piskląt, kokcydiozie, pomorowi drobiu i pomorowi rzekomemu, a także zmniejsza zachorowalność na choroby dróg oddechowych.

Konie: Zapobiega gniciu strzałek, rodokokozie źrebiąt, streptokok ozie, nieżytom dróg oddechowych, a także przeciwdziała tworzeniu się ropni na kopycie.

 

UWAGA!
Uwaga! Nie mieszać z innymi środkami do dezynfekcji. Stalosan® F nie powinien być stosowany w obecności wodorotlenków wapnia i sodu.

Produkt importowany z Danii